Wielkie otwarcie sali chemicznej pod patronatem DELIA Cosmetics

19 kwietnia 2024 r. na Wydziale Chemii miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej sali laboratoryjnej objętej patronatem przez firmę Delia Cosmetics. W wydarzeniu wzięli udział Pani Dziekan prof. dr hab. Sławomira Skrzypek, Prodziekan dr hab. Bogna Rudolf, prof. UŁ, Dyrektor Zarządzający Delia Cosmetics Marcin Polak, przedstawiciele firmy Delia Cosmetics oraz Pracownicy i Studenci Wydziału Chemii.

Dla uczestników wydarzenia przygotowane zostały różne aktywności, m.in. mogli oni wysłuchać wykładu mgr Dominiki Świątczak dotyczącego pracy technologa oraz procesu wprowadzania kosmetyku na rynek. Ponadto, Studenci mogli uczestniczyć w warsztatach z recepturowania, których efektem było otrzymanie własnego kosmetyku – płynnego rozświetlacza, mgiełki zapachowej czy lakieru do paznokci.

Dodatkową atrakcją była obecność profesjonalnej wizażystki, która oprócz indywidualnych konsultacji, wykonywała makijaż i pokazywała ciekawe triki makijażowe. Tego dnia można było także wziąć udział w konkursach, w których nagrody stanowiły zestawy kosmetyków firmy Delia.

Firma Delia Cosmetics jest członkiem Rady Biznesu działającej przy Wydziale Chemii UŁ i od lat wspiera rozwój studentów Wydziału Chemii. W efekcie współpracy do zajęć kursowych z receptury kosmetyków wprowadzone zostały dwa preparaty wykonywane w oparciu o receptury przygotowane przez mgr Dominikę Świątczak – technologa firmy Delia Cosmetics realizującą na Wydziale Chemii doktorat wdrożeniowy. Dodatkowo, firma Delia przekazała na pracownię studencką profesjonalną wylewnicę do pomadek oraz dostarcza niezbędne surowce kosmetyczne i opakowania do w/w receptur.

Firma Delia Cosmetics wspiera również inicjatywy studenckie m.in. od lat jest sponsorem Łódzkiego Sympozjum Doktorantów Chemii organizowanego na Wydziale Chemii UŁ oraz wspiera działanie Naukowego Koła Chemii Kosmetycznej UŁ dostarczając półprodukty do wykonywania kosmetyków i organizując warsztaty.