Najczęściej wyszukiwane:

Przenośne i ekonomiczne urządzenie do szybkiego monitorowania hormonów

Rozwija się współpraca naukowa Wydziału Chemii UŁ z litewskim start-upem Misslaboratory. W jej ramach realizowany jest projekt komercyjny pt. „Przenośne i ekonomiczne urządzenie do szybkiego monitorowania hormonów”.

Opublikowano: 25 maja 2026

Kierownikiem merytorycznym i finansowym projektu jest dr hab. Konrad Rudnicki, natomiast opiekę naukową sprawuje dr hab. Łukasz Półtotorak, prof. UŁ – obaj związani z Katedrą Chemii Nieorganicznej i Analitycznej.

Jesienią 2025 roku zespół złożył wniosek projektowy w ramach programu Horizon WIDERA, którego liderem było Misslaboratory, natomiast Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego występował w nim jako partner. Współzałożycielką start-upu i główną wykonawczynią projektu jest mgr Kotryna Gasiulyte, pracująca również w Zespole Elektrochemii Miękkich Granic Cieczowych kierowanym przez prof. Półtoraka.

Choć projekt nie uzyskał finansowania z uwagi na ograniczony budżet konkursu, został wyróżniony prestiżową pieczęcią doskonałości (Seal of Excellence). Oznacza to wysoką ocenę niezależnych ekspertów oraz rekomendację do finansowania w innych programach europejskich.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi tego wyróżnienia i życzymy powodzenia w dalszych staraniach o finansowanie oraz realizacji projektu.

ul. Tamka 12,
91-403 Łódź

tel: 42/635 57 44, 42/635 57 43
fax: 42/635 57 44

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR